aa.foraarsopvisning_2017 aa.foraarsopvisning_2017 aa.foraarsopvisning_2017 aa.foraarsopvisning_2017 aa.foraarsopvisning_2017
Skip Navigation Links
Cookies
Spørgsmål og svar
Hold

Akrobatik

110 Akrobatik 9 til 18 år

Andet

085 ,
115 Yoga 2

Børnegymnastik

002 Mor/Far/Barngymnastik 2-3 år
071 Mor/Far/Barngymnastik 2-3 år
116 Mor/Far/Barngymnastik 3-4 år
072 Mor/Far/Barngymnastik 3-4 år
001 Mor/Far/Barngymnastik 4- 5 år
004 Motorik og redskabsleg for drenge 4-6 år
047 Motorik og redskabsleg for piger 4-6 år

Dans/rytme

021 Hip Hop kids vol.1 7/8 år
104 Hip Hop Kids vol.2 9/11 år
117 Mini Hip hop / MGP dans 5/6 år
112 Rytmisk Gym Dans og funk 14 til 28 år
022 Street Dance (hip hop og funk) niveau 1. 12-15 år
051 Street Dance (hip hop og funk) niveau 2. 13-20 år
035 X29 Dans og rytmisk gymnastik (IKKE Fri træning)

Fitness

068 Bodytoning/Sved
065 Cross Gym
025 HIT - High Intensity Training
038 Pilates (IKKE Fri træning)
039 Pilates 2
031 Stram-op (IKKE Fri træning)
099 Stram-op 2
114 Strong
073 Zumba
090 Zumba 2
081 Zumba Step

Motion

118 HIIT Yoga
029 Hård motion M/K
028 Low/Styrke/Stræk
033 Motionsgymnastik senior 60+
034 Motionsgymnastik senior 60+
030 Onsdagsholdet Mix-motion
037 Yoga
119 yoga 3

Parkour

097 Ninja Gymnastik (Spring og Parkour 6 til 8 år)
076 Parkour 12 til 17 år
045 Parkour 9- 11 år

Sjipning

125 Rope Skipping 7 til 8 år
126 Rope Skipping 9 til 10 år

Spring og akrobatik

127 Show Team 11 til 18 år+ (Spring og Akrobatik)

Spring/rytme

086 -
014 Salto Teens 12 år til 15 år (Rejsehold)
011 Salto Girls -Spring for friske piger 9 - 11 år
120 Small Stars Piger 6 til 7 år springgymnastik
121 Small Stars Piger 8 til 9 år springgymnastik
124 Spring Opvisninghold 16+

Springgymnastik

102 Ekstra Spring 9 til 18 år
105 Mini springere Piger 5 til 7 år
012 Salto Boys - Spring for seje drenge 9 - 11 år
122 Seje Spring drenge 6 til 8 år

Volleyball

036 Motions Volley
Tilmelding
Du kan tilmelde dig på flere måder. Læs mere

Hold 61 - Sommer Motion voksne


Hold beskrivelse

Uge 17

23 april - 29 april

 

 

 

Tirsdag

Zumba

17:30 - 18:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Zumba Step

18:30 - 19:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Yoga

18:00 - 19:10

Rikke Hesselholt

Bistrupskolen

Torsdag

Cross Gym - udendørs/indendørs

18:00 - 19:15

Birgit Hallsson

Bistrupskolen

 

Mix motion - styrke & stræk

18:00 - 19:00

Marianne Lund

Søndervangshallen/salene

Uge 18

30 april - 6 maj

 

 

 

Mandag

Stram-op

18:00 - 19:00

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

 

Pilates

19:05 - 20:05

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

Tirsdag

Strong SBZ

17:30 - 18:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Zumba

18:30 - 19:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Yoga

18:00 - 19:10

Rikke Hesselholt

Bistrupskolen

Torsdag

Cross Gym - udendørs/indendørs

18:00 - 19:15

Birgit Hallsson

Bistrupskolen

 

Mix motion - styrke & stræk

18:00 - 19:00

Marianne Lund

Søndervangshallen/salene

Uge 19

7 maj  - 13 maj

 

 

 

Mandag

Stram-op

18:00 - 19:00

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

 

Pilates

19:05 - 20:05

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

tirsdag

Zumba

17:30 - 18:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Zumba Step

18:30 - 19:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Yoga

18:00 - 19:10

Rikke Hesselholt

Bistrupskolen

Uge 20

14 maj - 20 maj

 

 

 

Mandag

Stram-op

18:00 - 19:00

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

 

Pilates

19:05 - 20:05

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

Tirsdag

Strong SBZ

17:30 - 18:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Zumba

18:30 - 19:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Yoga

18:00 - 19:10

Helle Bjerremann

Bistrupskolen

Torsdag

Cross Gym - udendørs/indendørs

18:00 - 19:15

Birgit Hallsson

Bistrupskolen

 

Mix motion - styrke & stræk

18:00 - 19:00

Marianne Lund

Søndervangshallen/salene

Uge 21

21 maj - 27 maj

 

 

 

Tirsdag

Zumba

17:30 - 18:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Zumba Step

18:30 - 19:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Yoga

18:00 - 19:10

Rikke Hesselholt

Bistrupskolen

Torsdag

Cross Gym - udendørs/indendørs

18:00 - 19:15

Birgit Hallsson

Bistrupskolen

 

Mix motion - styrke & stræk

18:00 - 19:00

Marianne Lund

Søndervangshallen/salene

Uge 22

28 maj -  3 juni

 

 

 

Mandag

Stram-op

18:00 - 19:00

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

 

Pilates

19:05 - 20:05

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

Tirsdag

Strong SBZ

17:30 - 18:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Zumba

18:30 - 19:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Yoga

18:00 - 19:10

Helle Bjerremann

Bistrupskolen

Torsdag

Cross Gym - udendørs/indendørs

18:00 - 19:15

Birgit Hallsson

Bistrupskolen

 

Mix motion - styrke & stræk

18:00 - 19:00

Marianne Lund

Søndervangshallen/salene

Uge 23

4 juni - 10 juni

 

 

 

Mandag

Stram-op

18:00 - 19:00

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

 

Pilates

19:05 - 20:05

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

tirsdag

Zumba

17:30 - 18:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Zumba Step

18:30 - 19:25

Christi Rosenberg

Søndervangshallen/salene

 

Yoga

18:00 - 19:10

Rikke Hesselholt

Bistrupskolen

Torsdag

Cross Gym - udendørs/indendørs

18:00 - 19:15

Birgit Hallsson

Bistrupskolen

 

Mix motion - styrke & stræk

18:00 - 19:00

Marianne Lund

Søndervangshallen/salene

Uge 24

11 juni - 17 juni

 

 

 

Mandag

Stram-op

18:00 - 19:00

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

 

Pilates

19:05 - 20:05

Charlotte Engelsen

Bistrupskolen

 




Hold info

SæsonSæson 2018 - 2019
Hold61 - Sommer Motion voksne
MålgruppeVoksne
Forudsætning
Dette hold er ikke på programmet Sæson 2018 - 2019



Ændringer til sæsonprogram
Hold 
Dato 
Afvigelse 
Sted 
Ingen ændringer





Tilmeldingskort



Der er pt ikke åben for tilmeldinger


Kommende aktiviteter

Der er pt. ingen kommende aktiviteter


Meddelelser


Der er ingen meddelelser lige nu



.